Půjčky pro podnikatele a OSVČ – informace, rady

Pozor - čtěte! Vzhledem k tomu, že články na tomto webu vznikaly v průběhu několika posledních let, může se stát, že některé informace již nejsou aktuální a neodpovídají platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů. Děkujeme za pochopení.

Půjčky pro problémové klienty

Dokument publikován 23.2.2015

SMS půjčky jsou u nás poměrně populární finanční službou. Jsou totiž snadno dosažitelné pro ty, kteří by na klasické bankovní půjčky neměli nárok.

I když se mohou zdát velmi atraktivní, je třeba si uvědomit, že i tyto služby mají svá úskalí. Pojďme se tedy podívat na to, jak vypadají rychlé půjčky pro problémové klienty na českém trhu.Jak to funguje?

Získání SMS půjčky je opravdu jednoduché a především rychlé. Stačí totiž zaslat SMS s potřebnými údaji na příslušné telefonní číslo. Poté stačí jen počkat na ověření vaší žádosti. Peníze lze získat v řádu několika hodin. Není to však pravidlem, i u těchto drobných úvěrů budete dost možná čekat.

Nejedná se o nikterak velké půjčky. Přes SMS zprávu je zpravidla možné si půjčit maximálně 10 000 korun. Doba splácení je zpravidla nastavena v horizontu jednoho měsíce. Z důvodu krátké doby splatnosti se úvěry hodí ke krátkodobému financování.

Od koho si půjčit?

Nebankovních společností, které nabízí možnost půjčit si velmi jednoduše, je celá řada. Pojďme se podívat na některé z nich. Nalezneme zde například CreditOn. Ten nabízí půjčku až 4000 Kč a to bez dokládání příjmu. Další společností, u níž si můžete půjčit je Cool Credit. Zde je možné získat až 10 000 s dobou splácení maximálně 30 dnů.

Dalšími z nich jsou například KlikPůjčka či Omega Půjčka. U obou nalezneme velmi podobné podmínky. První ze zmíněných nabízí půjčku do výše 5000. Omega pak nabídne půjčení až 10 000 Kč. Obě společnosti požadují splacení maximálně do 30 dnů.