Půjčky pro podnikatele a OSVČ – informace, rady

Pozor: Informace uvedené na této stránce byly aktuální v době publikování dokumentu. Je možné, že již nejsou aktuální a neodpovídají platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Americká hypotéka od nebankovních společností

Dokument publikován 16.11.2014

Americká hypotéka je produkt, který do Evropy a ČR přišel ze Spojených států, kde se těší velké oblibě pro svou flexibilitu a výhodné parametry. O co vlastně jde?

Nízký úrok, dlouhá doba splatnosti

Americká hypotéka je neúčelová půjčka se zástavou nemovitosti Pokud tedy potřebujete větší sumu peněz – například 100 000 Kč, 500 000 Kč nebo více, a máte nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, můžete získat velmi výhodnou půjčku. Ta se vyznačuje především nízkým úrokem a dlouhou dobou splatnosti Tu si můžete zvolit podobně jako u klasické hypotéky – například 10, 15, 20 let, ale v některých případech i například 30 let.Od bank i nebankovních společností

Americkou hypotéku poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti Z bankovních amerických hypoték jmenujme například Americkou hypotéku České spořitelny, nebo Americkou hypotéku Komerční banky K podmínkám u bankovních amerických hypoték patří doložitelné příjmy a čisté registry dlužníků.

Americký hypotéka bez příjmu a registru

Pokud tyto podmínky nesplňujete, můžete požádat o tento typ úvěru u některé z nebankovních společností Nebankovní americké hypotéky jsou poskytovány i žadatelům bez doložitelného příjmu, v některých případech jsou přidělovány i bez nahlížení do registrů dlužníků Pokud tedy máte nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, máte tak k dispozici velmi dostupnou a výhodnou půjčku na cokoliv.

Pozor na rizika

Každopádně je ale nutné při uzavírání americké hypotéky důkladně zvážit všechna rizika, včetně případu, že při nesplácení půjčky můžete přijít i o vlastní bydlení.